książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ofiary wojny
Okres historyczny przekrojowe
Kresy i Sybir. Losy polskich dzieci

Kresy i Sybir. Losy polskich dzieci

Kubajak A. Kubajak
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-87971-94-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 132
Wymiary: 230 x 230

Dostępność: Na półce

42.00 zł


„Kresy i Sybir. Losy polskich dzieci” to książka o Kresach, kresowych dzieciach i Sybirze w ciągu ostatnich dwóch wieków. Kresy i ich dzieci zostały dotknięte dramatycznymi wydarzeniami, związanymi głównie z utratą przez Polskę niepodległości; Sybir zaś to miejsce, gdzie w ramach represji stosowanych przez Rosjan, były tu one zsyłane za to, że walczyły o wolność i polskość, a w XX w. tylko dlatego, że były Polakami.
Z jednej strony trudne i dramatyczne dzieje, z drugiej strony uroda Kresów (tych historycznych i tych współczesnych) zobrazowane są dodatkowo wybitnymi dziełami naszych artystów – obrazami, rysunkami czy poezją. Tematowi temu w książce został poświęcony jeden rozdział. Wśród prezentowanych dzieł warto zwrócić uwagę na dokumentalne, a zarazem doskonałe, artystyczne rysunki N. Ordy, które wprowadzają nas w XIX-wieczny obraz Kresów czy poezję Mariana Jonkajtisa – barda Sybiraków.

Książka ma charakter albumowy, popularnonaukowy. Zawiera bardzo dużo ilustracji – zdjęć, obrazów, rysunków.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania