książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria archeo
Okres historyczny archeologia
Krótka historia archeologii

Krótka historia archeologii

Fagan B. Wydawnictwo RM
wyd. 2
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8151-448-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Wymiary: 140 x 210

Dostępność: Na półce

33.50 zł


Wydanie drugie.

KIEDY MYŚLIMY O ARCHEOLOGII, WYOBRAŻAMY SOBIE WYKOPALISKA W POSZUKIWANIU STAROŻYTNYCH SKARBÓW, PRZEBIJANIE TUNELI DO WNĘTRZA GROBOWCÓW EGIPSKICH FARAONÓW CZY ODKRYWANIE CZASZEK NEANDERTALCZYKÓW. JEDNAK ARCHEOLOGIA TO ZNACZNIE WIĘCEJ – TO NAUKA BAZUJĄCA NA LUDZKIEJ CIEKAWOŚCI TEGO, CO BYŁO NIEGDYŚ. TO NAUKA, KTÓRA POSZUKUJE ŚWIADECTW DOTYCZĄCYCH CAŁEJ, LICZĄCEJ PONAD TRZY MILIONY LAT, HISTORII CZŁOWIEKA.
Krótka historia archeologii jest opowieścią o wybitnych archeologach i zdumiewających odkryciach, których dokonali w różnych zakątkach świata. Znajdziemy tu zarówno sztukę naskalną epoki lodowcowej, ruiny Majów, pierwszą osadę angielskich kolonistów w Jamestown, jak i tajemnicze Stonehenge czy Pompeje – miasto pogrzebane pod wulkanicznym popiołem w 79 roku n.e.
W krótkich, pasjonujących rozdziałach Brian Fagan przedstawia rozwój archeologii od jej osiemnastowiecznych początków aż do czasów współczesnego postępu technicznego. Obserwujemy, jak przez wieki osiągano coraz bardziej wyrafinowane rozumienie przeszłości, wspomagane obecnie przez rewolucyjne zdobycze w dziedzinie teledetekcji i technik wykonywania zdjęć satelitarnych. W swojej książce, przeznaczonej dla czytelników w każdym wieku, Fagan przedstawia odkrycia, metody badawcze i niezwykle inspirujące postacie, które współtworzyły ogólnoświatowy sukces archeologii.
Brian Fagan, emerytowany profesor antropologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie światowej prehistorii i autorem wielu książek poświęconych archeologii.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania