książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny XIX wiek
Krytyka zbrodniczego rozumu

Nakład wyczerpany!

Krytyka zbrodniczego rozumu

Gregorio M. Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-03965-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 518
Wymiary: 145 x 205

32.00 zł


Mroczny kryminał poświęcony zagadce serii morderstw dokonanych na początku XIX wieku w Królewcu.
Zimą 1804 r. po skutych lodem ulicach pruskiego miasta snują się żołnierze, prostytutki, złodzieje i inne typy spod ciemnej gwiazdy. Wieczorami w portowych tawernach przy szklance ciepłego grogu spotykają się podejrzani ludzie... Ściszonym głosem rozmawiają po francusku. Niechybnie szpiedzy, bo u granic państwa tli się zarzewie wojny: Napoleon ad portas!
A wewnątrz miasta kryminalny koszmar - cień zbrodniarza w zaułkach ulic i trupy znajdywane w dziwacznej pozycji, na klęczkach... Dlaczego seryjny morderca tak konsekwentnie używa religijnego kodu? Za jakie grzechy zdaje się karać swoje ofiary? I kim jest? Psychopatą? Francuskim agentem? A może - w co wierzą podatni na przesądy i plotki mieszkańcy - to szatan?
Immanuel Kant, który w zaciszu swego gabinetu pisze właśnie rozprawę o filozofii zbrodni, rekomenduje pruskiemu królowi dwóch ludzi zdolnych rozwiązać kryminalną zagadkę: młodego prokuratora i ... nekromantę, ucznia mistyka Swedenborga...Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania