książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Księga zjaw i duchów wielkopolskich

Nakład wyczerpany!

Księga zjaw i duchów wielkopolskich

czyli przewodnik po nawiedzonych zamkach, pałacach i dworach oraz innych miejscach tajemnych Sobczak J. Zysk i S-ka
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7506-125-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 344
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Niedostępna

29.90 zł


W minionych stuleciach niezliczona rzesza duchów i zjaw towarzyszyła naszym przodkom. Przez wieki w nieziemskie istoty wierzyli zarówno panowie z warownych zamków, a później wspaniałych rezydencji pałacowych, jak i prości wieśniacy czy skromni mieszkańcy miast i miasteczek. Pomocna w tym była wyznawana przez nich wiara, która głosiła prawdy nie tylko o życiu pozagrobowym, ale i o pokucie czyśćcowej, mękach piekielnych czy wreszcie o diabłach i szatanach.
Wielkopolska jak się przekona Czytelnik to nieprzebrana skarbnica rozmaitych przekazów, legend i podań o duchach, zjawach, biesach, upiorach, upiorzycach, strzygach, martwcach, południcach, pannach wodnych, czarownicach, czyli ciotach itp. Spośród naszych wielkopolskich duchów wiele znanych jest z imienia i nazwiska.
W książce tej przedstawiono niemal dziewięćdziesiąt wybranych miejsc w Wielkopolsce, nawiedzanych przez nieziemskie istoty. Zakładając, że wielu Czytelników zechce odwiedzić opisywane tutaj miejsca z nadzieją na emocjonujące spotkanie z duchem, Autor postanowił z tego opracowania uczynić coś w rodzaju mini-przewodnika po nawiedzanych zamkach, pałacach i dworach oraz innych miejscach tajemnych. Stąd w każdym rozdziale zawarta jest także garść danych historycznych oraz opisów najciekawszych obiektów, które w danym zakątku historycznej Wielkopolski zasługują na zwiedzenie.
Duch czy zjawa to dzisiaj najlepsza reklama danej miejscowości czy zabytku!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania