książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria fortyfikacje i podziemia
Okres historyczny II Wojna Światowa
Kwatery główne Hitlera oraz niemieckie stanowiska dowodzenia w Polsce i Europie

HIT

Kwatery główne Hitlera oraz niemieckie stanowiska dowodzenia w Polsce i Europie

Szymańscy M. i J. Imax
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-936536-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 256
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

31.50 zł


Trzecie wydania książki, znacznie poszerzone i zmienione, zdaniem autora "napisane niemal od nowa". W pracy znalazły się m.in. niepublikowane dotąd zdjęcia, dokumenty, a także kolorowa wkładka.
Książka zawiera opisy kwater przygotowanych dla Hitlera i ważniejszych niemieckich ośrodków dowodzenia z II wojny światowej rozrzuconych po Europie. zbudowanych w hitlerowskich Niemczech, Austrii, okupowanych Polsce i Francji oraz na zagarniętych terenach Rosji.
W treści przedstawiona została historia i lokalizacja tajnych ośrodków o kryptonimach "Adlerhorst", "Hansa', "Felsennest", "Waldwiese", "Wolfsschlucht", "Tannenberg", "Brunhilde", "Siegfried", "Maybach", 'Wolfschanze", "Mauerwald", "Breitenheide", "Robinson", "Hochwald", "Anlage Mitte", "Anlage Sud", "Riese", "Barenhohle", "Wasserburg", 'Wehrwolf", "Olga" i innych. Osobne rozdziały poświęcono rezydencji Hitlera "Berghof" na Obersalzbergu, jego pociągowi specjalnemu "Amerika" oraz schronowi wodza pod Kancelarią Rzeszy w BerlinieOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania