książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Ziemia Obiecana
Okres historyczny I Wojna Światowa
Łódź w czasie Wielkiej Wojny

Łódź w czasie Wielkiej Wojny

Daszyńska J. (red.) Księży Młyn
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7729-187-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 132
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

34.60 zł


Książka "Łódź w czasie Wielkiej Wojny" ujawnia nową dawkę nieznanych dotąd faktów dotyczących I wojny światowej w Łodzi. Publikacja nawiązuje do nowatorskich badań zabranych w pracy pt. "Operacja Łódzka. Zapomniany fakt I wojny światowej" i wypełnia białe plamy historii.
Prezentowana pozycja składa się z trzech części. W pierwszej znalazły się artykuły historyków z łódzkiego środowiska naukowego, w drugiej – etnologów. W trzeciej części przedstawiono rozważania dotyczące prób praktycznego wykorzystania badań naukowych. Reżyser dr Paweł Siedlik podzielił się refleksjami na temat realizowanego przez siebie filmu historyczno-fabularnego pod tytułem "1914. Zanim opadły liście". Zaprezentowano również efekty rajdów historyczno-edukacyjnych organizowanych dla młodzieży przez PTTK.
Artykuły zamieszczone w niniejszej publikacji wyłamują się z dotychczasowego stereotypowego myślenia oraz torują drogę nowemu spojrzeniu na historię Łodzi i regionu. Książka jest bogato ilustrowana unikatowymi fotografiami z epoki.
Do książki dołączona jest płyta DVD ze zwiastunem filmu "1914. Zanim opadły liście" obrazującego historię działań wojennych na froncie wschodnim. Ponadto płyta zawiera prezentację zdjęć z planu filmowego.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania