książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Ziemia Obiecana
Okres historyczny historia najnowsza
Łódź w PRL-u. Książka + Plan Łodzi + płyta CD

Łódź w PRL-u. Książka + Plan Łodzi + płyta CD

Opowieść o życiu miasta 1945-1980 Niedźwiecka E. Księży Młyn
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7729-000-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 176
Wymiary: 225 x 320

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

89.00 zł


Czy Łódź w czasach PRL-u to tylko charakterystyczne budki telefoniczne, Pewexy i saturatory przy ulicy Piotrkowskiej? Jaką tajemnicę o minionych latach kryją mieszkańcy i mury tego zagadkowego miasta?
Odkryje je w swojej książce Łódź w PRL-u Ewa Niedźwiecka, która zabierze czytelnika w sentymentalną podróż po czasach, kiedy musztardówka pełniła funkcję szklanki i kieliszka, dzieci uwielbiały oranżadę w proszku, a telewizor, meble, biały fiat, to był marzeń szczyt. Na trasie wycieczki czytelnik będzie mógł się zatrzymać, np. na przystankach: handel, planowanie przestrzenne, życie religijne, literatura, banki, pomniki, transport. Odnajdzie odpowiedzi na pytania: do czego upoważniał bilet peronowy, gdzie grywali Trubadurzy, co opłacało się przynosić do Wzorcowego Punktu Skupu Odpadów Użytkowych Spółdzielni „Surowiec” oraz komu przysługiwały Bony Towarowe PKO.
Książka omawia także rozwój przestrzenny miasta, architekturę, funkcjonujące wówczas linie tramwajowe, autobusowe i kolejowe, oświatę, placówki zdrowia.
Rozdziały zostały wzbogacone o informacje adresowe, dzięki którym można poznać lokalizację poszczególnych miejsc, oraz unikatowe fotografie.

Do książki dołączone są bezpłatne dodatki:

* reprint planu miasta z 1963 roku
* płyta VCD z filmami ukazującymi Łódź, wyprodukowanymi przez Wytwórnię Filmów Oświatowych:

1. Pocztówka z Łodzi
2. Łódzka niedziela
3. Łódź 1969Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania