książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Ziemia Obiecana
Okres historyczny przekrojowe
Łódzki detal

HIT

Łódzki detal

Przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych Nowakowska M. Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju Regio
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-931044-8-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 264
Wymiary: 210 x 150

Dostępność: Na półce

33.60 zł


Zwierzęta Śródmieścia, Postacie Starego Polesia, Atlasowie i kariatydy oraz Detale Piotrkowskiej... To tylko połowa z ośmiu tematycznych tras wycieczek śladami łódzkich detali architektonicznych opisanych w wydanym właśnie nietypowym przewodniku po mieście. Jego autorką jest Maria Nowakowska, filolog i kulturoznawca z wykształcenia. Wydanie albumu zostało częściowo sfinansowane ze stypendium artystycznego prezydenta miasta Łodzi, jakie przyznano autorce (10 tys. zł). Pozostałe wydatki pokryło Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju "Regio".
Na 264 stronach przewodnika zostało opisanych w sumie ponad 100 lokalizacji urozmaiconych bogatą dokumentacją fotograficzną.
"Każdy z przedstawionych szlaków zaczyna się od mapy, na którą są naniesione lokalizacje wszystkich uwzględnionych w danej trasie budynków" - mówi autorka. "Zależało mi na tym, by każdy mógł wybrać się samodzielnie na spacer wskazaną drogą i kolejno obserwować opisywane detale". Dodatkowo publikacja zawiera rozdział poradnikowy o tym, jak obserwować architekturę, by nie umknął nam żaden detal.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania