książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny przekrojowe
Lotniska w Polsce

Lotniska w Polsce

Sipiński D., Cybulak P., Placha K. Księży Młyn
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7729-241-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 204
Wymiary: 210 x 290

Dostępność: Na półce

65.50 zł


Książka przybliża historię portów lotniczych w Polsce. Autorzy w ciekawy sposób opisują polskie lotniska – te, które dawniej obsługiwały regularny pasażerski ruch lotniczy, działające obecnie oraz planowane. Część z nich, takie jak te w Gdańsku-Wrzeszczu czy Krakowie-Czyżynach, nie pełni już żadnych funkcji w lotnictwie, inne, m.in. w Gliwicach i Słupsku, utraciły swój status i obsługują jedynie aerokluby. Obecnie Rejestr Lotnisk Cywilnych w Polsce liczy 15 pozycji. Być może niedługo znajdą się w nim kolejne.

Książka została podzielona na rozdziały ukazujące rozwój lotnictwa cywilnego w danym mieście. Wzbogacają ją unikalne zdjęcia i mapy uwzględniające położenie lotnisk pełniących zarówno współcześnie, jak i dawniej funkcje pasażerskie. Ponadto obecny stan infrastruktury lotnisk cywilnych ilustrują schematy stworzone specjalnie na potrzeby tej publikacji.

Odwieczne marzenie człowieka o niedostępnym – o lataniu – spełniło się. Dla realizacji tego pragnienia wielu ludzi poświęciło życie. Warto poznać historię miejsc, dzięki którym dziś komunikacja lotnicza jest czymś zupełnie naturalnym.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania