książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny przekrojowe
Meble francuskie w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu

Meble francuskie w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu

Link-Lenczowska S. Zamek Królewski na Wawelu
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-61866-64-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 264
Wymiary: 225 x 265

Dostępność: Na półce

130.00 zł


Niniejszy katalog zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu poświęcony jest meblom francuskim. Przynosi szczegółowe omówienia i klasyfikację sprzętów pochodzących z różnych epok, wsparte ilustracjami obiektów, ich fragmentów i analogii.
Przykład Francji z jej bogatą, omówioną we wstępie, historią meblarstwa, wyróżniającego się w niektórych okresach na tle produkcji pozostałych krajów Europy pod względem odmienności i różnorodności typów mebli, nowatorskiej dekoracji i technik wykonania, daje możliwość prześledzenia zmian w podejściu do rzeczy „dawnych” i „nowych”, traktowaniu sprzętów codziennego, jak i okazjonalnego użytku, czy też sposobów ich wytwarzania.
Układ katalogu wyodrębnia poszczególne rodzaje mebli, które w ramach podziałów usystematyzowane są chronologicznie. Na końcu książki oprócz bibliografii i indeksów zestawiono sygnatury ebenistów umieszczone na części prezentowanych obiektów oraz nazwy drewna (w trzech językach) użytego do ich wykonania. Dzięki dołączonej anglojęzycznej wersji katalog ma szansę zyskać czytelników zagranicznych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania