książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny II Wojna Światowa
Midway

Midway

Bitwa, która przesądziła o losie Japonii. Historia Japońskiej Marynarki Wojennej Fuchida M., Okumiya M. Fundacja historia.pl
III
Rok wydania: 2023
Seria: Seria z kotwiczką
ISBN: 978-83-89929-56-3

Oprawa: twarda
Ilość stron: 280
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

56.00 zł


Bitwa o Midway to punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, to japoński Stalingrad.
Stoczona 4 czerwca 1942 pomiędzy okrętami japońskimi, a amerykańskimi, w pobliżu atolu Midway na Oceanie Spokojnym, zakończona zwycięstwem amerykańskim. Uznawana jest umownie za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, ponieważ inicjatywa działań militarnych przeszła na stronę amerykańską.
Książka przedstawia bitwę pod Midway z punktu widzenia japońskiego. Odtwarza jej przebieg z drobiazgową dokładnością wplatając w opowieść przeżycia własne autorów - uczestników bitwy.
Ale to nie tylko opowieść o bitwie pod Midway. Autorzy przedstawiają także przebieg działań wojennych z punktu widzenia japońskiego od początku wojny do Midway, a więc w okresie w którym wzięli czynny udział w walkach.
Mitsuo Fuchida – to legenda japońskiego lotnictwa. Był pilotem prowadzącym atak na Pearl Harbor. Brał udział w większości niebywałych sukcesów Japończyków na początku wojny. W czasie bitwy pod Midway został ranny na pokładzie flagowego lotniskowca "Akagi".
Masatake Okumiya-oficer sztabowy. W czasie bitwy o Midway przebywał na pokładzie lotniskowca „Ryujo" , który atakował Aleuty w ramach operacji Midway.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania