książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Miejsce pod słońcem

Nakład wyczerpany!

Miejsce pod słońcem

Wojny Izraela Gebert K. Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7469-742-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 480
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

44.00 zł


Izrael toczył wojny, by 60 lat temu powstać, i toczy je nadal, by nie przestać istnieć. W wojnach tych Żydzi padali ofiarą zbrodni i sami je popełniali, odnosili olśniewające zwycięstwa i stawali o krok od klęski. Wszystko po to, by zapewnić sobie wreszcie miejsce pod słońcem.
Poświęcona historii państwa izraelskiego książka Konstantego Geberta to nowa, poszerzona wersja wydanej w 2004 roku "Wojny czterdziestoletniej". Autor rozpoczyna narrację od Pierwszego Światowego Kongresu Syjonistycznego w Bazylei w 1897 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się idea utworzenia państwa żydowskiego, by z pasją właściwą znawcy tematu przedstawić historię konfliktów izraelsko-palestyńskich od I wojny światowej i deklaracji Balfoura przez powstania arabskie, II wojnę światową i Zagładę, podział Palestyny oraz kolejne wojny, aż po konflikty z ostatnich lat.
Jego książka jednak „nie pretenduje do miana historycznej monografii wojen wybranego miejsca i czasu. Jest raczej próbą ich dziennikarskiej prezentacji, czasem wybiórczo skupiającej się na indywidualnym ludzkim losie, wymownym szczególe, zdarzeniu”.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania