książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny historia najnowsza
Monte Cassino 1944

Monte Cassino 1944

Wawer Z. Bellona
Rok wydania: 2023
Seria: Historyczne Bitwy
ISBN: 978-83-11-17431-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 296
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Na półce

44.00 zł


Nowe (2024 r.) wydanie książki.


"17 maja o godz. 13.00 Niemcy ponownie przeprowadzili kontratak na pozycje 17 Baonu. Tym razem nieprzyjaciel uderzył przez pierwszy stok z lewej strony na tyły czołowej grupy batalionu. Na północnym stoku polskie stanowiska zostały obrzucone granatami przez niemieckich spadochroniarzy. Wobec znaczącej przewagi ogniowej oraz braku amunicji 17 Batalion musiał opuścić szczyt i północny stok S. Angelo."

Książka niniejsza jest hołdem dla wszystkich żołnierzy 2 Korpusu walczących w bitwie o Monte Cassino. Zamiarem autora było ukazanie bezprzykładnego męstwa i bohaterstwa żołnierzy w ekstremalnych warunkach górskiego pola walki. Książka przedstawia pracę dowódcy 2 Korpusu gen. Władysława Andersa i jego sztabu, ze szczególnym podkreśleniem roli gen. Andersa w tej bitwie.

Ze względu na charakter serii, w pracy nie ma pełnego źródłowego udokumentowania opisanych wydarzeń. Książka została napisana na podstawie dostępnej bazy źródłowej oraz literatury przedmiotu.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania