książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria sekretna wojna
Okres historyczny historia najnowsza
Na krawędzi

Na krawędzi

Amerykański wywiad w epoce terroryzmu Hayden M. V. Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-8097-146-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 488
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

52.20 zł


Mistrzowska relacja o amerykańskich wojnach wywiadowczych, opowiedziana przez jedyną osobę, której kiedykolwiek zdarzyło się dzierżyć ster NSA i CIA.
Można by mnie oskarżyć o dokonywanie oceny mojej własnej pracy, ale jestem zdania, że mimo pewnych uchybień w istocie dość dobrze radzimy sobie z tym całym szpiegostwem. Musimy wciąż doskonalić nasze możliwości. Świat nie robi się ani trochę bezpieczniejszy, a wywiad nadal stanowi naszą pierwszą linię obrony.
Rosnąca trudność tego wyzwania podsunęła mi tytuł niniejszej pracy: Na krawędzi. Oznacza on wykorzystywanie wszelkich dostępnych narzędzi i źródeł, tak jak dobry sportowiec wykorzystuje całe boisko aż do linii bocznych i końcowych.
W wywiadzie takie działania często bywają kontrowersyjne – sądzę więc, że w przyszłości nie będziemy mogli tego robić bez uzyskania głębszego zaznajomienia opinii publicznej, czym jest i czym się zajmuje amerykański wywiad. Postanowiłem zatem opowiedzieć tę historię, którą dzieliłem z tysiącami współpracujących ze mną ludzi.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania