książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser , królowie, władcy, dyktatorzy
Okres historyczny przekrojowe
Następca tronu

Następca tronu

Powieść o Franciszku Ferdynandzie Winder L. Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-08-05525-0

Oprawa: twarda
Ilość stron: 623
Wymiary: 150 x 215

Dostępność: Na półce

58.80 zł


Arcyksiążę austriacki Franciszek Ferdynand zginął w zamachu 28 czerwca 1914 r. w Sarajewie. Zaledwie miesiąc później Europa na lata pogrążyła się w konflikcie, który pozbawił życia miliony ludzi i całkowicie zmienił mapę Europy.
W młodości Franciszek Ferdynand prowadził dość rozrywkowy tryb życia, co nie umknęło austriackim gazetom, które rozpisywały się o zaniedbywaniu obowiązków przez arcyksięcia. Franciszek nigdy nie przypominał księcia z bajki: chorował na gruźlicę, miał trudny charakter, bywał impulsywny. Mimo to wszystkie dobrze urodzone wówczas księżniczki marzyły o poślubieniu przyszłego cesarza. Sam arcyksiążę pogardzał nastoletnimi damami, twierdząc, że zwyczajnie go nudzą.
Ludwig Winder w swej powieści stara się oddać charakter tego wyniosłego, porywczego człowieka oraz jego konfliktu z cesarzem Franciszkiem Józefem, ale także odtwarza klimat ostatnich lat monarchii austro-węgierskiej i życie dynastii, oderwanej od realnych problemów i niepojmującej ducha przemian.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania