książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Niewidzialne miasto

Niewidzialne miasto

Wrocław, który przestał istnieć Smoke H. Wydawnictwo internetowe e-bookowo
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-7859-746-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 285
Wymiary: 215 x 300

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

91.00 zł


Fotografie budynków, kamienic, pomników, kwartałów ulic, które nie dotrwały do naszych czasów można obejrzeć w wyjątkowym albumie „Niewidzialne Miasto”, przygotowanym przez Hannibala Smoke’a. Ten pasjonat i miłośnik dawnego Wrocławia zebrał unikalne zdjęcia, pokazujące miasto, jakiego nigdy nie poznamy.

Zdjęcia, a jest ich ponad 400, to zasługa i praca wielu zbieraczy i miłośników Wrocławia, którzy zgromadzili je na portalu Fotopolska.eu. – Są to archiwalne fotografie, pocztówki. Wybierałem te, które pokazują budowle najcenniejsze i najbardziej reprezentatywne dla miasta lub dla danego osiedla – opowiada autor. – Oczywiście można było wybrać jeszcze więcej obiektów, ale zależało mi, by można je także zaliczyć do kluczowych dla tożsamości Wrocławia.

Na okładce „Niewidzialnego Miasta” możemy zobaczyć fotografię wzgórza Liebicha (dziś Wzgórze Partyzantów), które jest dowodem na minioną wspaniałość przedwojennego Wrocławia. Reprezentacyjne miejsce dziś popada w ruinę i można jedynie domyślać się jego świetności. Wrocław, który ujawnia Hannibal Smoke budzi zachwyt, ale też niedowierzanie i złość. Miasto zniknęło nie tylko z powodu wojennych zniszczeń, ale także na skutek działań powojennych. Rozbiórki zniszczonych budynków przeprowadzano nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale z powodów politycznych – Wrocław słał cegłę do obudowy stolicy.


"Początkowo chciałem przygotować książkę o Dolnym Śląsku. Interesują mnie zamki, pałace, dwory, ale materiał jest tak obszerny, że postanowiłem tym razem ograniczyć się do Wrocławia. To moje miasto, dobrze je znam"
- Hannibal Smoke.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania