książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze
Okres historyczny przekrojowe
Ninja

Ninja

1000 lat wojowników cienia Man J. Amber
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-241-4871-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 320
Wymiary: 175 x 245

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

45.00  19.95 zł


Ninja. Dziś są mitycznymi postaciami z komiksów, filmów i gier komputerowych. Ale kiedyś byli rzeczywistym, średniowiecznym odpowiednikiem służb specjalnych: szpiegami, sabotażystami, skrytobójcami. W swojej tajemniczości, sekretnych działaniach i silnej woli przetrwania stanowili całkowite przeciwieństwo samurajów – z ich ostentacją i autodestrukcją.

Chociaż nie umieli latać, ani stawać się niewidzialni, to ich zdumiewające umiejętności sprawiały, że towarzyszyła im magiczna aura. W rezultacie artyści zafascynowani sztukami walki i pisarze stworzyli z nich różne postacie i fantastyczne istoty, od Jamesa Bonda po Żółwie Ninja.

W tej książce John Man wyrusza na poszukiwanie prawdy. Wyjaśnia podłoże atmosfery tajemniczości, jaka otaczała wojowników cienia, i obala głęboko zakorzenione mity. Śledząc historię ninja, prowadzi czytelników do początków dziejów tych wojowników przed tysiącem lat, przez epokę rozkwitu w czasach wojen domowych, po zniknięcie z areny dziejów, kiedy Japonia została zjednoczona, zapanował pokój i ninja stali się niepotrzebni. To jednak nie był koniec ich etosu, który ponownie ożył w latach II wojny światowej. Droga ninja przetrwała w osobie „ostatniego ninja", Hiroo Onody, który przez trzydzieści lat po wojnie ukrywał się w filipińskiej dżungli…

Fascynująca opowieść historyczna przeplata się ze średniowiecznymi japońskimi kronikami, wspomnieniami autora z podróży i rozmowami z napotykanymi podczas niej ludźmi.

Od feudalnej Japonii po Hollywood XXI wieku opisuje rzeczywistość - ludzi, miejsca i wydarzenia - leżącą u podstaw jednej z najpopularniejszych legend świata.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania