książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Od ujścia Wisły po Morze Czarne

Od ujścia Wisły po Morze Czarne

Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) - tom II Wozinski J. Prohibita
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-65546-98-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 494
Wymiary: 170 x 240
Tom: II

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

83.00 zł


Ciąg dalszy świetnie przyjętej przez czytelników książki o historycznych dziejach Polski napisanej przez pryzmat szlaków handlowych, rodzącego się na przełomie XVI i XVII wieku światowego systemu finansowego i interesów geopolitycznych. W tym tomie Jakub Wozinski pochyla się nad czasami prowadzącymi do całkowitego zniknięcia Polski ze światowych map przedstawiając zupełnie nowatorskie tezy przyczyn upadku „Hiszpanii północy”, jak określana była swego czasu I Rzeczypospolita.

Dodatkowo, autor na tle dziejów upadającej Rzeczypospolitej udowadnia, że Zachód od kilku wieków jako główną metodę osiągania gospodarczego wzrostu stosuje zabieg, który sprowadza się do żerowania na niewiedzy mas oraz nieustannym psuciu siły nabywczej pieniądza kosztem innych narodów.

Zapraszamy w fascynującą podróż historyczną szlakiem nieznanych faktów i interesów finansowych, które – jak udowadnia autor – miały większe znaczenie dla ustawień na geopolitycznej szachownicy niż niejedna stoczona bitwa i niejedna wywołana przez bankierów wojna.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania