książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Odkrywamy nieznane na Pomorzu Zachodnim

Odkrywamy nieznane na Pomorzu Zachodnim

Duda M. dudowie.pl
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-954291-4-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 72
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Na półce

26.00 zł


Ta książka pokazuje miejsca i obiekty położone na Pomorzu Zachodnim, w zasięgu ręki (albo jednodniowej wyprawy) dla wielu mieszkańców regionu. Są one jednak niemal zupełnie nieznane, a ze wszech miar warte tego, aby się im bliżej przyjrzeć.
Specjalnie dla was odwiedzaliśmy miasteczka i wsie. Zaglądaliśmy do kościołów i na cmentarze. Przyglądaliśmy roślinom w parku, spacerowaliśmy po nieczynnych torach kolei wąskotorowych. Odkryliśmy fantastycznie zachowane i poddane renowacji średniowieczne sakraria, rozmawialiśmy z kolejarzami-pasjonatami w Izbie pamięci w Ińsku, zachwyciliśmy się malowidłami w Żelewie i podziwialiśmy kunszt ludwisarza z dalekiej Apoldy, który odlał dzwon wiszący na wieży kościoła w Lutkowie.
W tej książce nie znajdziesz topowych miejsc, opisywanych w dziesiątkach przewodników. Znajdziesz za to takie, których przed nami nie opisał jeszcze nikt.
Zapraszamy na Pomorze Zachodnie: do Dzwonowa, Ińska, Kani, Krępcewa, Kunowa, Strzyżna, Lutkowa, Łozic, Małkocina, Lubiatowa, Suchanówka, Swochowa, Wierzbna, Żabowa i Żelewa – czyli do miejsc, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście, że istnieją.
Zapraszamy w podróż w nieznane – tuż za rogiem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania