książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny wiek XVI - XVIII
Opowieść o 47 roninach

Opowieść o 47 roninach

Allyn J. Fabryka Słów
Rok wydania: 2011
Seria: fabryka historii
ISBN: 978-83-7574-641-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 224
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

33.60 zł


Jedna z najważniejszych historii o samurajach.
Niezwykła opowieść o mężczyznach, którzy rzucili wyzwanie prawom cesarza i poszli na pewną śmierć, żeby pomścić swojego lennego pana.
Zajmująca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść, która pozostaje wierna duchowi czasów, kiedy samuraje byli wzorcami honoru i lojalności.

Pan Asano, władca Ako, wchodzi w zatarg z jednym z zauszników shoguna - magnatem Kira. W konsekwencji zostaje skazany na śmierć i zmuszony do popełnienia rytualnego samobójstwa. Jednakże jego samurajowie, pozbawieni swojego pana, stający się przez to tzw. roninami, czyli samurajami bez pana, przysięgają zemstę sprawcy śmierci Asano. Przez długi czas ukrywają swoje zamiary, aż w końcu docierają do stolicy shoguna i tam dokonują zemsty zabijając Kirę. Jednakże ich czyn, będący naruszeniem kodeksu samurajskiego, nie może pozostać bezkarny, bez konsekwencji. By zmazać swą hańbę, muszą także popełnić seppuku. Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w feudalnej Japonii w XVIII wieku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania