książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria królowie, władcy, dyktatorzy
Okres historyczny przekrojowe
Osmanowie

Nakład wyczerpany!

Osmanowie

Biografie Fakty Drzewa genealogiczne Agora
Rok wydania: 2011
Seria: Dynastie Świata
ISBN: 978-83-268-0288-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 142
Wymiary: 185 x 250

Dostępność: Niedostępna

29.90 zł


Tom 2 kolekcji przybliża historię tureckiej dynastii Osmanów, której początek założenia sięga XIV w.

Ten potężny ród stworzył ogromne imperium i sprawował nad nim rządy aż przez ponad sześć stuleci. Słynął na całym kontynencie azjatyckim, a także w Europie i Afryce, nie tylko ze swoich podbojów, lecz również z niezwykle sprawnego systemu zarządzania państwem. Pod silną władzą osmańskich sułtanów wspaniale rozwijała się zarówno gospodarka, jak i kultura podległego im mocarstwa. Imperium Osmańskie słynęło również z oryginalnej sztuki, która przez długi okres wywierała wielki wpływ na wiele krajów Europy.

Wśród 37 władców tego znamienitego rodu nie brakowało wyjątkowych osobowości, takich jak Sulejman I Wspaniały, wielki wódz i prawodawca, czy Murad IV, który wprowadził zakaz picia alkoholu i kawy oraz palenia tytoniu na terenie Stambułu.
Bogato ilustrowany tom zawiera biografie tych wpływowych władców, a także analizy i szkice znanych historyków na temat roli Osmanów w historii Turcji i całego azjatyckiego kontynentu. Wzbogacony jest też o reprodukcje unikatowych dokumentów oraz drzewa genealogiczne.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania