książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach w latach 1920-1945

Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach w latach 1920-1945

Mroczne sekrety historii Drozdowski K. Będziem Polakami
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-962377-8-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 162
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Na półce

31.50 zł


Do 24 lutego 2022 roku wydawało, się że zbiorowe mordy, gwałty, podpalenia i rabunki w trakcie działań wojennych niejako odeszły w niebyt zapomnienia, a jedyne o nich wzmianki znajdziemy na kartach historycznych opracowań. Jak jednak pokazały wydarzenia w Buczy, Izjum i innych ukraińskich miastach obecna armia, czy też raczej praktyki stosowane przez armię Federacji Rosyjskiej niczym nie różnią się od działań Armii Czerwonej zarówno w trakcie walki z Polską w 1920 roku jak i późniejszych działań po 17 września 1939 r. i następnie od 1944 do 1945 roku. Warto mieć tę świadomość, że Rosja zawsze była i jak widać nadal jest państwem dzikim, przypudrowanym jedynie kulturą cywilizacji zachodniej. Kolejny raz historia pokazuje, że nie wyciągamy z jej nauk, czyli naszej przeszłości żadnej lekcji.
W niniejszej publikacji przedstawione zostały najważniejsze zbrodnie dokonane przez żołnierzy w mundurze Armii Czerwonej oraz opisane zostały działania, które doprowadziły do tych zbrodni w sposób bezpośredni lub pośredni. Opisanie wszystkich zbrodni dokonanych przez Armię Czerwoną na Polakach w latach 1920-1945 niestety nie jest możliwe. Zwyczajnie o wielu rzeczach jeszcze nie wiemy. Prawdę skrywają moskiewskie archiwa, które od samego powstania skrzętnie skrywają swoje tajemnice. Jak pokazuję na kartach niniejszej publikacji w wielu przypadkach możemy mówić jedynie o szacunkach. Operujemy tu jedynie bezduszną statystyką, która nie oddaje pełni dramatów rozgrywanych na polskiej ziemi.
Niniejsza publikacja ma za zadanie zarówno przybliżyć te najważniejsze, choć czasem mało znane zbrodnie Armii Czerwonej jak i jednocześnie oddać hołd wszystkim Polakom, których dotknął ten trudny los.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania