książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Papieże historii t.1: Jan Paweł II

Papieże historii t.1: Jan Paweł II

Nie lękajcie się! Fiorentino F., Dobbs G. Egmont
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-281-9883-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 56
Wymiary: 215 X 285

Dostępność: Na półce

29.30 zł


Pierwszy tom kolekcji przybliżającej dzieje świata przez pryzmat historii papiestwa. Przywódcy Kościoła katolickiego byli i są osobami o wielkich wpływach, dyplomatami, negocjatorami, przywódcami wojskowymi i przewodnikami duchowymi, lecz także zwyczajnymi ludźmi stojącymi w obliczu własnego przeznaczenia.
W pierwszym tomie przedstawiamy sylwetkę Jana Pawła II, pierwszego papieża z Europy Wschodniej, który był świadkiem i uczestnikiem najważniejszych wydarzeń XX wieku: konfliktów zbrojnych, koszmaru nazizmu i obozów zagłady, zimnej wojny, powstania żelaznej kurtyny, upadku Muru Berlińskiego, rozpadu ZSRR, postępującej globalizacji Jako następca świętego Piotra nie ustawał w dążeniu do pojednania między narodami i religiami, podróżując po świecie i spotykając się z przywódcami politycznymi i religijnymi, dysydentami i osobami prześladowanymi z powodu przekonań i wiary.

Komiks napisał francuski scenarzysta komiksowy Dobbs, specjalizujący się w komiksach historycznych (Francois 1) oraz komiksowych adaptacjach znanych światowych powieści (La Guerre des Mondes, L'le du docteur Moreau). Rysunki stworzył włoski artysta Fabrizio Fiorentino, współpracujący m.in. z Marvelem (Spider-Man) i DC Comics (Batman, Catwoman). Konsultantem historycznym serii oryginalnej jest Bernard Lecomte, dzienikarz, publicysta, slawista, uznawany za jednego z najlepszych francuskich znawców tematyki Europy Środkowo-Wschodniej i Watykanu.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania