książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Pierwsi w boju

Pierwsi w boju

Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku Wójtowicz-Podhorski M., Przybylski J. Muzeum II Wojny Światowej
II, rozszerzone
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-65957-28-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 52
Wymiary: 210 x 295

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

25.00 zł


W najnowszej publikacji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku karty komiksowe ukazują przed czytelnikami losy Polaków przeciwstawiających się niemieckiej agresji na terenie Wolnego Miasta Gdańska.

Komiks Pierwsi w boju. Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku w sposób plastyczny opowiada o jednym z pierwszych starć II wojny światowej – obronie gmachu Polskiego Urzędu Pocztowo-Telegraficznego nr 1. Ponadto autor scenariusza (Mariusz Wójtowicz-Podhorski) i rysownik (Jacek Przybylski) koncentrują swoją uwagę na nastrojach społeczno-politycznych, które panowały w Wolnym Mieście, opisując i obrazując m.in. napięte relacje pomiędzy Polakami i Niemcami. Kontekst historyczny i społeczny uświadamia czytelnikom komiksu przyczyny, które doprowadziły do wybuchu walk z września 1939 r., a realistycznie wykonane rysunki pomagają głębiej przeżyć te dramatyczne wydarzenia.

Drugie wydanie komiksu, powstałe przy współpracy MIIWŚ z Zin Zin Press, zostało opatrzone dodatkiem historycznym dr. Marcina Kłodzińskiego. W artykule, wzbogaconym zdjęciami archiwalnymi, autor odnosi się do wydarzeń jeszcze sprzed II wojny światowej, krok po kroku opisując realia i niepokoje panujące w Wolnym Mieście Gdańsku.

Komiks o artystyczno-edukacyjnym charakterze jest propozycją skierowaną zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników, ceniących sobie niekonwencjonalnie opowiedziane historie.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania