książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Pistolety sygnałowe

Pistolety sygnałowe

Wielki Leksykon Uzbrojenia 194 Leszczyński M. Edipresse Polska
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-8164-301-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 64
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

14.30 zł


„Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939” to unikatowe wydawnictwo przedstawiające najciekawsze przykłady uzbrojenia Wojska Polskiego w kampanii 1939 roku. Po raz pierwszy zebraliśmy w jednej serii szczegółowy opis polskiego oręża, którym polscy żołnierze w 1939 roku próbowali wykonać niewykonalny wówczas rozkaz – obronę Ojczyzny. Zapraszamy do poznania historii uzbrojenia Wojska Polskiego z 1939 roku oraz osiągnięć polskiej myśli technicznej dwudziestolecia międzywojennego, z których do dziś dumne są następne pokolenia Polaków.

to pistolet strzelający racami lub flarami świetlnymi wykorzystywany do przekazywania sygnałów świetlnych i oświetlania terenu.

Wyrzucenie pocisku (ładunku oświetlającego) następuje na skutek spalania prochu. Posiada jedną lub dwie lufy z przewodem gładkościennym oraz mechanizm uderzeniowy kurkowy. Ładowany jest nabojami bezpośrednio do lufy po jej odchyleniu, podobnie jak ładuje się broń myśliwską. Typowy kaliber pistoletu to 26 mm. Nazywany jest potocznie rakietnicą, a naboje sygnałowe rakietami sygnalizacyjnymi.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania