książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny II Wojna Światowa
Po nich przyszedł potop

Po nich przyszedł potop

Irving D. Zona Zero
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-935847-1-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 132
Wymiary: 160 x 215

Dostępność: Na półce

32.30 zł


Książka opowiada o wydarzeniach z maja 1943 roku. Wtedy to należące do Dywizjonu Nr 617 trzy formacje brytyjskich bombowców dalekiego zasięgu Lancaster dowodzone przez Guya Gibsona wystartowały do heroicznej i niezwykle ryzykownej operacji o kryptonimie "Chastise". Jej celem było zniszczenie zapór wodnych w Zagłębiu Ruhry, które dostarczały energię elektryczną wielkim zakładom zbrojeniowym Trzeciej Rzeszy. Były one również źródłem wody pitnej i zapewniały transport na rzekach i kanałach regionu. Specjalna "bomba skacząca", która miała eksplodować pod wodą, dawała szanse powodzenia akcji.
David Irving przyglądając się temu tematowi, korzystał nie tylko z oficjalnych dokumentów brytyjskich i niemieckich. O akcji rozmawiał m.in. z sir Arthurem Harrisem, podczas wojny dowódcą Bomber Command RAF. Uzyskał także dostęp do prywatnego archiwum genialnego wynalazcy, twórcy wspomnianej wcześniej bomby, Barnesa Wallisa.
Prezentowana książka, ukazująca się po raz pierwszy w polskim przekładzie, stała się bestsellerem w wielu krajach.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania