książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria królowie, władcy, dyktatorzy
Okres historyczny przekrojowe
Poczet królów, książąt i władców Polski

Nakład wyczerpany!

Poczet królów, książąt i władców Polski

Ibis
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-622-0246-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 184
Wymiary: 210 x 300

Dostępność: Niedostępna

29.90 zł


W książce, poprzez biografie królów, książąt, władców i prezydentów starano się ukazać najważniejsze wydarzenia w dziejach Rzeczpospolitej.
Warto tu zwrócić uwagę, że charakter danego monarchy był kształtowany przez wzorce epoki, w której żył, stąd też w biogramach nie pominięto tak ważnych dla poznania nie tylko władcy, ale i jego czasów, cech osobowości panującego, anegdot z nim związanych oraz współczesnych mu relacji.
Aby ułatwić orientację w czasoprzestrzeni historycznej, każdy biogram poprzedzony jest informacją dotyczącą sytuacji w Europie oraz w Polsce, każdorazowo przedstawione jest drzewo genealogiczne danej postaci oraz najważniejsze powiązania rodzinne lub polityczne. Poza tym poznawanie osoby panującego mogą ułatwić taśmy czasu, na których wyeksponowano najważniejsze wydarzenia z okresu panowania.
"Poczet..." opatrzony jest wieloma zdjęciami obiektów muzealnych, reprodukcjami słynnych obrazów, a także wizerunkami władców autorstwa największych mistrzów pędzla: Matejki, Bacciarellego, Lessera.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania