książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia narodów
Okres historyczny przekrojowe
Polska i Polacy. Dzieje narodu do 1795 roku

Polska i Polacy. Dzieje narodu do 1795 roku

Wielka ilustrowana historia Polski Wieliczka-Szarek J. Aromat Słowa
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-65758-08-8

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 336
Wymiary: 245 x 335

Dostępność: Na półce

228.00 zł


Przekazujemy Państwu książkę niezwykłą, unikatową. Książkę, w której udało się połączyć tekst historyczny z bogactwem zbiorów polskiej sztuki z największych muzeów w kraju. Część reprodukowanych dzieł pochodzi ze zbiorów muzeów poza granicami Polski. Całość uzupełniają ilustracje oraz fotografie historyczne i współczesne.

Z wielką starannością zostały przedstawiane dzieje „malowane” będące, ze względu na swą obfitość i wyjątkowość, spektakularne. Dbając o intensywność przekazu książka została opracowana w wielkim formacie 243 mm x 330 mm. Wybrane dzieła sztuki są reprodukowane w wymiarach 486 mm x 330 mm, a te ocenione, przez zespół redakcyjny, jako wyjątkowe w rozkładanych arkuszach 716 mm x 330 mm.

Przygotowanie tak wybornego dzieła jest przyjemnością dla każdego wydawcy, z równie wielką radością i dumą przekazujemy tę fascynującą książkę licząc skromnie na Państwa zachwyt w czasie lektury.

Joanna Wieliczka-Szarek to autorka wielu książek i dla wielbicieli historii nie wymaga rekomendacji. W zwięzłych działach opisuje najistotniejsze wydarzenia od początków państwa polskiego. Autorka dodatkowo wplata w tekst anegdoty wzbogacające przekaz historyczny i czyniący go jeszcze bardziej interesującym.

Książka w wielkim formacie: 24,5 x 33,5 cm, kredowy papier, liczne ilustracje.

Wybrane reprodukcje obrazów w formatach: ok. 48 x 33 cm oraz 71 x 33 cm.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania