książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Polska osamotniona

Nakład wyczerpany!

Polska osamotniona

Dlaczego Wielka Brytania zdradziła swojego najwierniejszego sojusznika Walker J. Znak
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-240-1301-2

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 384
Wymiary: 160 x 230

Dostępność: Niedostępna

44.90 zł


„Zabieraj Pan swoje dywizje. Już ich nie potrzebujemy!”
Winston Churchill do gen. Władysława Andersa

Alianci nie mieli wierniejszego sojusznika. Polacy przelewali krew od pierwszego do ostatniego dnia wojny. Brali udział we wszystkich większych bitwach. Mieli swój wkład w niezwykłe sukcesy alianckiego wywiadu. I czynnie stawiali opór nazistom w okupowanym kraju.
A jednak Polska, ta czwarta aliancka siła, w dniu zwycięstwa nad Hitlerem leżała u stóp totalitarnego zbrodniarza i dyktatora - Stalina. Określenie zdradzony sojusznik samo ciśnie się na usta.
Czy jednak rzeczywiście była to zdrada? Czy Churchill i jego ulubione tajne służby - SOE - mogły zrobić coś więcej, by pomóc Polsce? Czy polski ruch oporu mógłby odegrać rolę na tyle istotną, że nawet Stalin musiałby się z naszym krajem liczyć? A przede wszystkim, czy można było wesprzeć bohatersko walczącą Warszawę? Odpowiedzi na te pytania w swojej najnowszej książce - Polska osamotniona próbuje udzielić Jonathan Walker.
To głęboko osobiste, poruszające, ale i nowatorskie spojrzenie brytyjskiego historyka na tragedię Polski, bezsilność Aliantów i tryumf Stalina. Tę książkę trzeba znać.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania