książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Poncjusz Piłat

Poncjusz Piłat

Wroe A. W.A.B.
Rok wydania: 2015
Seria: Fortuna i Fatum
ISBN: 978-83-280-1533-3

Oprawa: twarda
Ilość stron: 512
Wymiary: 160 x 235

Dostępność: Na półce

49.80 zł


Poncjusz Piłat stał się bez wątpienia najsłynniejszym w dziejach namiestnikiem Judei. Funkcję tę zaczął sprawować w 26 r. n.e. Czasy jego rządów z pewnością przeszłyby bez echa, gdyby nie skazał Chrystusa na ukrzyżowanie. Ta decyzja sprawiła , e Piłat został jednym z najlepiej zapamiętanych Rzymian, a jego słynny gest umywania rąk wszedł do kultury popularnej.
Autorka przedstawia Piłata jako postać niejednoznaczną. Stara się odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań dotyczących tej postaci. Czy Piłat był tylko zabójcą Chrystusa czy też narzędziem w rękach Boga niezbędnym do zrealizowania planu zbawienia? Czy można nazwać go wyrachowanym politykiem gotowym poświęcić życie jednostki, by uspokoić tłum, czy raczej mężem stanu dbającym przede wszystkim o dobro swoich poddanych?
Ze strzępków dokumentów i domysłów autorce udaje się nakreślić pełen niuansów portret człowieka, który nieświadomie wywarł ogromny wpływ na historię i którego rozterki okazują się zaskakująco aktualne.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania