książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny przekrojowe
Potęga pieniądza

Potęga pieniądza

Finansowa historia świata Ferguson N. Wydawnictwo Literackie
wyd. II
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-08-07609-5

Oprawa: twarda
Ilość stron: 406
Wymiary: 170 x 245

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

49.90 zł


Jeden z najsłynniejszych współczesnych historyków, pokazuje czytelnikom, że za każdym ważniejszym wydarzeniem historycznym stoi tajemnica zawiązana z pieniędzmi.

Ferguson udowadnia, że ewolucja systemów finansowych jest równie istotna jak wynalazki czy rozwój wielkich cywilizacji. To dzięki bankom renesans we Włoszech osiągnął, tak bogatą formę, a rynki papierów wartościowych miały wpływ na przebieg Wojny Siedmioletniej i Wojny Secesyjnej.
Ferguson, który słynie z przekonującego i wciągającego stylu, wyjaśnia, czemu źródeł Rewolucji Francuskiej możemy dopatrywać się w finansowym przekręcie, jakiego dopuścił się pewien... morderca. Opisuje również, jak mogło dojść do tego, że Argentyna z szóstego na świecie najbogatszego państwa stała się pogrążonym w inflacji krajem na skraju bankructwa.
Autor przekonuje, że właśnie teraz powinniśmy szczególnie starać się zrozumieć potęgę ekonomii i udowadnia, jak przerażająco mało wiemy o pieniądzach. Fergusonowi jako jedynemu udało się przebić barierę łączącą wiedzę ekonomiczną z wiedzą o historii i kulturze cywilizacji.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania