książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Powiat Parczewski. Przemiany ludnościowe, osadnicze, społeczno-gospodarcze i kulturowe

Powiat Parczewski. Przemiany ludnościowe, osadnicze, społeczno-gospodarcze i kulturowe

Korolczuk E. Werset
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-67064-45-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 412
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

94.50 zł


Oddawana do rąk Czytelników publikacja autorstwa Eugeniusza Korolczuka – geografa, regionalisty, badacza historii, stanowi próbę ukazania dziejów Powiatu Parczewskiego od chwili powstania do czasów obecnych.
Zapoznając się z efektami naukowych dociekań autora, opartych na nowo odkrytych źródłach, możemy zgłębić dzieje tej ziemi i ślady działalności naszych przodków, uzyskamy też wiele informacji dotyczących przemian ludnościowych, społecznych, gospodarczych i kulturowych na tych terenach.
Odwoływanie się do przeszłości i przypominanie, nierzadko doniosłych, momentów z historii Ziemi Parczewskiej, może być inspiracją do odnalezienia własnych korzeni i zainteresowania się historią jako ważną wartością mieszkańców tej ziemi.
To monograficzne opracowanie dziejów Ziemi Parczewskiej opisuje także architekturę, kulturę, malowniczą przyrodę oraz życie codzienne jej mieszkańców.
Mam nadzieję, że treści tej publikacji nauczą młode pokolenie miłości do naszej Małej Ojczyzny, pobudzą do refleksji nad jej przeszłością, utrwalą jej skomplikowane dzieje, a przybyszów z innych regionów Polski zachęcą do poznania naszej gościnności.

Starosta Parczewski
Janusz HordejukOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania