książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny historia najnowsza
Promowanie demokracji w polityce zagranicznej USA wobec Iraku

Promowanie demokracji w polityce zagranicznej USA wobec Iraku

Waśko-Owsiejczuk E. ASPRA-JR
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-8209-216-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 442
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

64.00 zł


Autorka porusza niezwykle istotne z punktu widzenia nauk politycznych zagadnienie rozwoju koncepcji promowania demokracji, której immanentną cechą pozostają jednak rozbieżności co do deklarowanych działań i kształtu relacji pomiędzy podmiotami promującymi demokrację i adresatami wskazanych działań. Jest to dzieło oryginalne, zarówno z perspektywy założonych hipotez badawczych, jak i zastosowanych metod i technik badawczych.
Dyskurs jest prowadzony z dużą znajomością rzeczywistości polityczno-prawnej, po której Autorka porusza się ze swobodą świadczącą o wieloletnich studiach nad relacjami amerykańskimi oraz zagadnieniami z zakresu stosunków międzynarodowych. Autorka konfrontuje liczne koncepcje i założenia teoretyczne odnoszące się do zasad funkcjonowania suwerenności i demokracji, dokonuje dogłębnej analizy praktyki politycznej ostatnich kilkunastu lat, ukazując płaszczyzny, w których nowe idee i koncepcje wpływają na kształt polityki zagranicznej.
Korzysta przy tym z bogatego dorobku literatury przedmiotu i ukazuje wyniki badań własnych. Jestem przekonany, że publikacja ta stanie się obowiązkową lekturą dla badaczy współczesnych systemów polityczno-prawnych, jak również specjalistów z zakresu stosunków międzynarodowych.
Z recenzji dr. hab. Pawła FrankowskiegoOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania