książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria odkryj historię
Okres historyczny archeologia , starożytność
Przed faraonami

Nakład wyczerpany!

Przed faraonami

Tajemnicza prehistoria Egiptu Malkowski E. F. Amber
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-24-2791-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 302
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

34.80 zł


Cywilizacje Majów i Egipcjan były ze sobą powiązane, Sfinks jest o tysiące lat starszy, niż twierdzą egiptolodzy, Wielka Piramida nie była grobowcem, lecz geomechaniczną elektrownią, w megalitach z Nabta Playa zakodowane są gwiezdne mapy, które istniały 4000 lat przed okresem, kiedy według tradycyjnej historii człowiek posiadł taką wiedzę.
Odkrycia ostatnich lat potwierdziły te wyśmiewane kiedyś spekulacje, dostarczając dowodów na to, że cywilizacje starożytnego Egiptu i Sumeru poprzedzała dawniejsza, bardziej zaawansowana kultura.
Jakie były więc prawdziwe początki egipskiej cywilizacji? Kim byli twórcy kultury faraońskiego Egiptu? I co łączy tragiczny upadek tej zagadkowej cywilizacji z tajemniczym zniknięciem kultury Cro Magnon?
Edward Malkowski pokusił się o zidentyfikowanie twórców tej tajemniczej cywilizacji, która rozkwitała w dolinie Nilu w zamierzchłej przeszłości. Sięgając po naukowe dowody z takich dziedzin jak archeologia, genetyka, inżynieria i geologia, podejmuje śmiałą próbę odpowiedzi na intrygujące pytania o prehistoryczne korzenie Egiptu., wskazując zastanawiające podobieństwa odkryć w kraju faraonów i na terenie Europy, gdzie można podziwiać wspaniałe dzieła człowieka jaskiniowego.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania