książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Resortowe dzieci Służby

Resortowe dzieci Służby

Kania D., Marosz M., Targalski J. Fronda
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-64095-71-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 920
Wymiary: 155 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

69.90 zł


Po sukcesie pierwszej części "Resortowych dzieci", w której opisano rodzinne powiązania ludzie ze świata mediów, autorzy podjęli się tym razem omówienia różnych zależności w polskich tajnych służbach.

W przygotowanym przez autorów opisie książki możemy przeczytać:
"Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP.
Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP, MSW i MON. Ogromna władza, dostęp do tajemnej wiedzy i duże pieniądze. Poczucie bezkarności, znajomości, wpływy, międzynarodowe koneksje, haki na każdego i lewe interesy.
„Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy, zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi.
Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość aspirując do miana autorytetów".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania