książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria sekretna wojna
Okres historyczny II Wojna Światowa
Kryptonim V-7

Kryptonim V-7

Raport 1 Rdułtowski B. Technol
Rok wydania: 2021
Seria: Tropem Wunderwaffe
ISBN: 978-83-60762-68-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 204
Wymiary: 145 x 200

Dostępność: Na półce

28.00 zł


Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna najnowsza książka Bartosza Rdułtowskiego pt. Kryptonim V-7. To pierwszy z sześciu raportów wydanych w ramach nowej serii „Tropem Wunderwaffe”. Raporty dokumentują kulisy dwudziestoletniego śledztwa.

Początek śledztwa przyniósł mi więcej pytań, niż odpowiedzi. Był 2001 rok. Sądziłem, że sprawie poświęcę kilka miesięcy. Jej złożoność, zawiłość relacji świadków, setki koniecznych do zweryfikowania wątków, a przede wszystkim problemy z dotarciem do wielu istotnych dokumentów, zamieniły owych kilka miesięcy w dwadzieścia lat.

Gdy w styczniu 2021 roku zacząłem pisać końcowy raport, wiedziałem już, że minione dwie dekady poświęciłem wyjaśnianiu jednej z najciekawszych i najbardziej skomplikowanych tajemnic drugiej wojny światowej.

W zdobytych przeze mnie materiałach przewijały się opisy niemieckich projektów broni przypominających UFO, ukradkiem prowadzonych przez Trzecią Rzeszę testów, utajnionych poligonów oraz zagadkowych relacji pilotów o napotkaniu nad Niemcami dziwnie wyglądających obiektów. Natrafiłem też na świadectwa sugerujące, że owa najtajniejsza broń Hitlera zaraz po wojnie została potajemnie przejęta przez kilka państw, a jej dalsze testy stały się powodem części doniesień o UFO. Najbardziej frapujące było jednak to, że cała historia o V-7 kryła przede mną jeszcze jedną tajemnicę. Poznałem ją dopiero pod koniec swojego śledztwa. „To przecież niemożliwe” – pomyślałem wówczas…Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania