książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Riese - początek tajemnicy

HIT

Riese - początek tajemnicy

Pierwsze poszukiwania i odkrycia w Górach Sowich Rdułtowski B. Technol
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-60762-77-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 492
Wymiary: 145 x 200

Dostępność: Na półce

49.00 zł


Druga wojna światowa powoli dobiega końca. Na Dolnym Śląsku od wielu miesięcy realizowane jest przedsięwzięcie, będące jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Trzeciej Rzeszy. Sekret przeznaczenia „projektu” zna tylko wąska grupa wtajemniczonych osób. W połowie kwietnia 1945 roku w Pradze wydane zostają ostatnie rozkazy, ponownie zmieniające jego rolę. Kilkanaście dni później dla niemieckiego kierownictwa staje się oczywiste, że lada dzień ich sekret znajdzie się na ziemiach należących już do Polski.

Mija kilka miesięcy.

Wieści o wykutych w zboczach Gór Sowich oraz pod zamkiem Książ gigantycznych podziemnych tunelach zaczynają zataczać coraz szersze kręgi. Rośnie zainteresowanie rolą, jaką w planach Hitlera spełniać miało mroczne „podziemne miasto” i prastare zamczysko. Przybywający na Ziemie Odzyskane Polacy coraz częściej słyszą pogłoski o ukrytych skarbach i depozytach. Mnożą się też spekulacje o zamaskowanych przez Niemców podziemnych fabrykach tajnych broni. Informacje o zagadkowych lochach docierają do dziennikarzy, instytucji rządowych i wojska. Rozpoczyna się polowanie na… podziemne tajemnice Gór Sowich i zamku Książ.

Książka stanowi znacznie rozszerzone i zaktualizowane wydanie pierwszego tomu Podziemnych tajemnic Gór Sowich.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania