książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Rok 1918 - Odrodzona Polska i Sowiecka Rosja w Nowej Europie t. 1

Rok 1918 - Odrodzona Polska i Sowiecka Rosja w Nowej Europie t. 1

Szumski J. (red.), Zasztowt L. (red.) ASPRA
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-86062-53-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 490
Wymiary: 165 x 240
Tom: 1

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

71.70 zł


Dwutomowy zbiór studiów jaki oddajemy do rąk czytelników jest pokłosiem jubileuszowej, dwudziestej konferencji Komisji Historyków Polski i Rosji.

Celem konferencji było ukazanie kontekstu roku 1918: w zakresie sytuacji politycznej, militarnej, społecznej, ekonomicznej i gospodarczej, ale także wyznaniowej, kulturalnej, naukowej, obyczajowej, edukacyjnej i życia codziennego. Przedstawienie przemian zachodzących wówczas w Europie Środkowo-Wschodniej i Wschodniej, zwłaszcza w relacjach polsko-rosyjskich (polsko-sowieckich) i rosyjsko-polskich (sowiecko-polskich).

Redaktorom wypada wyrazić nadzieję, że dwa tomy poświęcone dacie roku 1918 i znaczeniu tej daty dla niepodległości Polski, a także dla formowania się Rosji bolszewickiej (i jej relacji z Polską), będą trwałym wkładem w studia nad dziejami Europy XX stulecia, a także przyczynią się do uhonorowania rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Niech będą też świadectwem dobrej współpracy historyków rosyjskich i polskich w drugiej dekadzie XXI wieku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania