książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Romanowowie: ostatni rozdział

Romanowowie: ostatni rozdział

Massie R.K. Amber
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-241-2890-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 256
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

34.80  15.95 zł


W lipcu 1991 roku, siedemdziesiąt trzy lata po brutalnym mordzie dokonanym przez bolszewików na rodzinie ostatniego cara Rosji, z płytkiego grobu w pobliżu Jekaterynburga na Syberii wydobyto dziewięć szkieletów. Czy były to szczątki Romanowów? A jeśli tak, dlaczego nie odnaleziono kości dwojga najmłodszych dzieci Mikołaja II i Aleksandry? I czy słynna Anna Anderson to wielka księżna Anastazja?
W książce, którą czyta się jak thriller, amerykański historyk odtwarza makabryczną scenę egzekucji, demaskuje rolę Lenina i jego późniejsze wysiłki zmierzające do ukrycia zbrodni. Przedstawia całą plejadę oszustów podszywających się pod członków carskiej rodziny, z najbardziej zagadkową Anną Anderson – kobietą, która od chwili pojawienia się w 1920 roku do śmierci w roku 1984 twierdziła, że jest najmłodszą córką Mikołaja II.
Dopiero jednak w postkomunistycznej Rosji podjęto próby dotarcia do prawdy. Badania rosyjskich, brytyjskich i amerykańskich specjalistów w dziedzinie medycyny sądowej, antropologów, a przede wszystkim genetyków doprowadziły do identyfikacji szczątków pogrzebanych na Syberii. I odsłoniły ostatni rozdział jednego z największych dramatów w historii i jedną z największych tajemnic XX wieku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania