książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria sekretna wojna
Okres historyczny przekrojowe
Rosyjscy szpiedzy. Od Stalina do Putina.

Rosyjscy szpiedzy. Od Stalina do Putina.

Pesnot P. Muza SA
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7758-327-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 302
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

18.60 zł


Książka wciąga czytelnika w plątaninę niewiarygodnie cynicznych machinacji polityków. Wydarzenia prezentuje na szerokim tle, obrazowo i ze swadą - od stalinowskich czystek do fałszywych zamachów organizowanych przez Putina. Pokazuje, że mimo załamania się systemu sowieckiego, rząd rosyjski nadal praktykuje korupcję i przemoc, nie waha się wzniecać ruchów opozycyjnych i poświęcać obywateli dla dobra „racji stanu”. W rozdziałach opatrzonych nagłówkami w rodzaju: „Tuchaczewski, czerwony Bonaparte”, „Stalin i Żydzi”, „Prawdziwy zabójca Trockiego”, „Victor Louis, dziennikarz KGB”, „Widma STASI”, „Czeczenia, dźwignia władzy” autorzy próbują odpowiedzieć na pytania ważne dla badaczy oraz dla tych, którzy poznawanie historii traktują jako wielką potrzebę.
Autorzy korzystają z długo niedostępnych dokumentów odsłaniających koszmarne tajemnice KGB i okrucieństwo radzieckich polityków, skrywanych w archiwach w Rosji, które i teraz otwierają się bardzo wolno.
Kto był prawdziwym zabójcą Trockiego? Jak został rozpowszechniony tajny raport o zbrodniach Stalina? Jaką rolę pełniły tajne służby w zgnieceniu przez radziecką armię wyzwoleńczych ruchów na Węgrzech i w Czechosłowacji? Jakimi sposobami Jelcyn przyczynił się do fiaska Gorbaczowa? Jak Putin, mroczny pułkownik KGB, posłużył się wojną w Czeczenii, aby dość do władzy? - oto pytania, na które starają się odpowiedzieć Pan X i Patrick Pesnot.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania