książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny historia najnowsza
Samochód papieski z 1979 roku

Samochód papieski z 1979 roku

Odbudowa wybitnego dzieła polskiej motoryzacji Adamczak M. nakładem autora
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-65487-47-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 204
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

81.00 zł


Historii powstania samochodu papieskiego nie otacza już aura tajemnicy. Dzięki wieloletniej detektywistycznej pracy odnaleziono jego nieliczne podzespoły, a w szczególności podwozie, które pozwoliło na odbudowę pojazdu w pełnej technicznej zgodności. Odtworzenie samochodu wymagało wnikliwego poszukiwania faktów związanych z jego powstaniem i późniejszymi dziejami. To fascynująca opowieść o zespole inżynierów i pracowników, którzy go tworzyli, ale również o wielkiej determinacji ludzi, którzy go odbudowali, by zachować w pamięci ten jedyny w swoim rodzaju pojazd, którym poruszał się Jan Paweł II podczas swej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku.

Po odbudowie samochodu, podczas jego prezentacji na uroczystościach religijnych i świeckich w różnych zakątkach kraju, zadawano mi pytanie dlaczego go odbudowałem.
- Ponieważ zapisał się w historii polskiej motoryzacji, był unikatowy i niepowtarzalny.
- Dlatego, ze Ojciec Święty Jan Paweł II zapragnął, aby podczas pielgrzymki poruszać się polskim samochodem… I odbył nim najważniejszą podróż po Ojczyźnie.
Odbudowany pojazd to swoista katedra, z której przemawiał do nas swoim słowem i gestem. To jest dar Bożej Opatrzności, a pojazd papieski z obecnym w nim Janem Pawłem II jednoczy w sobie te największe wartości, które nas kształtują, chociaż Ojciec Święty już od nas odszedł do wieczności.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania