książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Siedlce. O mieście ze wspomnień

Siedlce. O mieście ze wspomnień

Kordaczuk S. Muzeum Regionalne w Siedlcach
Siedlce
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-88761-73-7

Oprawa: twarda
Ilość stron: 128
Wymiary: 215 x 300

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

49.00 zł


Z materiałów prasowych:

"Siedlce. O mieście ze wspomnień" taki tytuł ma książka o Siedlcach, napisana przez dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Sławomira Kordaczuka. Jako materiał ilustracyjny autor wykorzystał w niej głównie prywatne materiały archiwalne członków Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów oraz fotografie z rodzinnych zbiorów osób zaprzyjaźnionych z Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Zaprezentował też zdjęcia współczesne regionu, w zdecydowanej większości swojego autorstwa.

Atutem książki są zdjęcia portretowe, przedstawiające znanych siedleckich fotografów - Adolfa Gancwola*, który zmienił nazwisko na Ganiewski, Bolesława Sadowskiego i Witalisa Siekierki. Jak wyglądali Ci, którzy uwiecznili dla nas miasto i jego mieszkańców? Na reprodukowanych w tej książce zdjęciach wszyscy mają wąsy, są młodzi, piękni, eleganccy i... zabójczo przystojni.

Publikacja "Siedlce. O mieście ze wspomnień" jest kontynuacją następujących wydawnictw, w których autor wykorzystał zbiory prywatne:

"Pejzaż Siedlec z "Jackiem" w tle", "Album siedlecki. Historia miasta i okolic z prywatnych archiwów" oraz "Ciekawość minionych lat. Historia Siedlec i okolic z rodzinnych szuflad".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania