książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria tajemnice, skarby, przygody
Okres historyczny przekrojowe
Skarby i tajemnice okolic Gniezna

Skarby i tajemnice okolic Gniezna

Wędrówki z Karolem Soberskim Soberski K. Media Lokalne Karol Soberski
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-943046-4-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 192
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

49.00 zł


Powiat gnieźnieński jest nie tylko jednym z najpiękniejszych regionów Polski, ale również turystyczną perłą Polski. Obfitość zabytków świadczy o bogatej historii i dodaje splendoru współczesności. Okolice Gniezna to miejsca niezwykłe, które szczególnie polecam w gminach: Mieleszyn, Kłecko, Kiszkowo, Czerniejewo, Łubowo, czy też Niechanowo.

Okolice Gniezna to kraina pięknych i owianych legendami pałaców, ostoja bogatego, pełnego sekretów życia ziemiaństwa XIX i XX wieku, region niecodziennych zabytków architektury i techniki oraz niepowtarzalnych miejsc przyrodniczo-krajobrazowych. Ale to również ziemia będąca świadkiem wielu tragedii, ludobójstwa czy krwawych wydarzeń, które odcisnęły piętno na historii ziemi gnieźnieńskiej. Nietrudno też doszukać się w niej epizodów fascynujących a zarazem intrygujących, wartych odkrywania i promowania.

Miasteczka czy wsie, pola czy lasy, drogi czy bezdroża po których w tej książce wędruję to często miejsca zapomniane, leżące gdzieś na uboczu, ale mające swój niepowtarzalny klimat i bezcenne zabytki. Gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę burzliwą historię naszego regionu, to możemy mieć pewność, że mieszkamy w okolicach o niezwykłych i najczęściej niedocenianych bogactwach. Warto je poznawać!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania