książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Ślady na piasku

Ślady na piasku

Jakubowska L. nakładem autora
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-964341-0-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 86
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

30.00 zł


Lilla Jakubowska urodziła się i wychowała na Suwalszczyźnie.
W 1989 roku ukończyła filologię polską na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Dziesięć lat później ukończyła Podyplomowe Studium Dziennikarskie i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku.

Jej książka - to zbiór czterech reportaży, które ukazują nieznane losy wybitnych mieszkańców Suwalszczyzny na przestrzeni XIX i XX wieku. Przedstawione postaci - to ludzie odważni, utalentowani i zawsze wierni wyznawanym przez siebie wartościom. Ich charyzma i nietuzinkowość sprawiają, że głęboko zapadają w pamięci.

"Gorzka gwiazda Syjonu" przedstawia losy żydowskiej rodziny Sternów zamieszkałych w Suwałkach.

"Habermannowie, tkacze i zakonnicy" - to historia rodu Habermannów, rodziny szlacheckiej, zasłużonej dla Ziemi Sejneńskiej.

"Leśne echa" ukazują dzieje rodziny Ostrowskich, splecionych z życiem i działalnością "Żwirki", dowódcy największego oddziału AK w obwodzie suwalskim, w czasie II wojny światowej.

"Zapomniany świat" odsłania nieznany, tajemniczy dla wielu Polaków, świat staroobrzędowców, którzy osiedlili się na Suwalszczyźnie, w XVIII wieku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania