książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Starszy Pan B. Opowieść o Jeremim Przyborze

Starszy Pan B. Opowieść o Jeremim Przyborze

Michalski D. Iskry
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-244-1052-1

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 496
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

52.00 zł


Twórca słów piosenki: "już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj", Jeremi Przybora, w ten intrygujący sposób przedstawia siebie i swojego współtowarzysza z Kabaretu Starszych Panów. To właśnie o tej nieco młodszej połowie sławnego niegdyś kabaretu opowiada książka Dariusza Michalskiego "Starszy Pan B. Opowieść o Jeremim Przyborze".

Pod koniec lat 50. Przybora i Wasowski stworzyli telewizyjny Kabaret Starszych Panów, w którym występowali znani polscy aktorzy i aktorki, z których wymienić należy chociażby Kalinę Jędrusik, Irenę Kwiatkowską, Wiesława Michnikowskiego czy Edwarda Dziewońskiego. To właśnie do tego słynnego duetu nawiązuje Michalski w tytule swojej książki - Starszym Panem A jest Jerzy Wasowski, a Starszym Panem B Jeremi Przybora.

Jak wskazuje sam tytuł, książka opowiada historię Jeremiego Przybory - utalentowanego poety, pisarza, satyryka i aktora. Czytelnik może przenieść się do Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat - miasta, w którym urodził się, a także umarł bohater tej opowieści. Wraz z kolejnymi stronami poznajemy sławne osobistości, które pojawiły się na życiowej drodze Przybory, częstokroć właśnie podczas współpracy z Kabaretem Starszych Panów. To historia o dżentelmenie, jakiego na zawsze zapamiętamy w cylindrze na głowie, z laseczką w ręku i subtelnym uśmiechem na twarzy. Publikacja została wzbogacona o fotografie z prywatnej kolekcji rodziny Przyborów oraz archiwów filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych.

Dariusz Michalski jest dziennikarzem, publicystą muzycznym oraz prezenterem radiowym. Ma na swoim koncie wiele książek, w tym pozycję "Starszy Pan A. Opowieść o Jerzym Wasowskim", która jest poprzedniczką omawianego wydania. Oprócz nich Michalski pisał również o innych wybitnych postaciach polskiej sceny muzycznej w książkach "Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii", "Czesław Niemen. Czy go jeszcze pamiętasz?", "Poletko Pana Fogga".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania