książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Światopogląd w działaniu

Światopogląd w działaniu

Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy Bartnicka A. Muzeum II Wojny Światowej
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-65957-49-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 582
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

60.00 zł


Najnowsza monografia naukowa, która ukazała się nakładem Wydawnictwa MIIWŚ, omawia w sposób wieloaspektowy życie i działalność jednego z największych zbrodniarzy XX w. – Heinricha Himmlera. Obszerne i rzetelnie przygotowane opracowanie pomaga zmierzyć się ze złożoną problematyką genezy niemieckiego nazizmu i tragicznych skutków realizacji jego założeń.

Alicja Bartnicka szczegółowo i całościowo analizuje poglądy oraz czyny Himmlera, jednego z największych niemieckich zbrodniarzy w historii. W przeciwieństwie do autorów podobnych opracowań, nie skupia się wyłącznie na jego karierze politycznej czy prywatnej biografii.

– „Walorem pracy jest to, że ma ona charakter możliwie całościowy, a nie «wycinkowy». Obejmuje problematykę roli Himmlera w kształtowaniu okupacyjnej polityki III Rzeszy. Pokazuje koncepcje i próby ich realizacji. Szeroko zakreśla problem badawczy, nie zawężając poszczególnych zagadnień ani ich a priori nie selekcjonując” – zauważa w recenzji prof. Marek Kornat.

Czytelnik może zatem szczegółowo prześledzić meandry światopoglądu Himmlera, co prowadzi do dramatycznej konstatacji – zdecydowana większość przywódców III Rzeszy była zbrodniarzami z przekonania. Działali oni z pełną premedytacją, sukcesywnie i pragmatycznie realizując przyjęte wcześniej założenia. Nie inaczej było w przypadku głównego teoretyka supremacji Niemców w Europie i współtwórcy „teorii rasowej”.

Publikacja w nowej odsłonie graficznej składa się z czterech zasadniczych rozdziałów poprzedzonych wstępem. Część główną opracowania uzupełnia wyczerpująca bibliografia oraz indeks nazwisk i nazw geograficznych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania