książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Szkoła ciemności

Szkoła ciemności

Wstrząsające świadectwo działaczki Komunistycznej Partii USA Dodd B. V. AA
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-7864-826-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 304
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

26.40 zł


Ta książka to opowieść o tym, czym był i czym nadal jest komunizm, przybierający obecnie rozmaite twarze, ale mający wciąż te same, destrukcyjne dla człowieka i ludzkości zamiary.

Autorka - Bella Dodd, jedna z najbardziej wpływowych osób w Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych, nawrócona na katolicyzm dzięki abp. Fultonowi Sheenowi, opowiada m.in. o jednym z nich - o zamiarze zniszczenia Kościoła przez Stalina. Na polecenie dyktatora, kierującego się sztuką wojny Dalekiego Wschodu - Sun Tzu, w latach trzydziestych XX wieku, wprowadzono do kapłaństwa tysiąc stu mężczyzn bez wiary i moralności oraz homoseksualistów, którzy jako wyświęceni kapłani, zdobywając władzę należną prałatom i biskupom, mieli zrealizować jego niszczycielski plan - rozłożyć społeczeństwo wroga od wewnątrz.

To wstrząsające świadectwo dowodzi jednocześnie, jak ważną rolę odgrywa Kościół w życiu publicznym, o czym wiedział Stalin i o czym my tym bardziej winniśmy pamiętać, bo czasy, w któryOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania