książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria warsztat
Okres historyczny przekrojowe
Szlakami Polski Niepodległej 1914–1922

Szlakami Polski Niepodległej 1914–1922

Interaktywny atlas historyczny. Przewodnik metodyczny dla nauczycieli Kasprowicz K.., Pomorski J. , Stępnik A., Stolarz B. Instytut Pamięci Narodowej
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8098-721-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 224
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

28.00 zł


siążka jest przewodnikiem metodycznym dla nauczycieli do aplikacji Szlakami Polski Niepodległej 1914–1922. Interaktywny atlas historyczny. Aplikacja stanowi novum w polskiej przestrzeni edukacyjnej. Obecnie jest przeznaczona tylko na urządzenia mobilne. Zapewne wkrótce będzie ona migrować na inne platformy cyfrowe. Mobilność jest jednak zasadniczą jej wartością. Umożliwia samodzielną pracę nad materiałem historycznym, powiązanym z innymi dziedzinami wiedzy, w każdych warunkach, nawet poza szkołą i pod nieobecność nauczyciela. Jest w stanie sprawić, że uczenie się zyskuje walor zabawy.

Autorzy projektu zrobili wiele, by jego użytkownicy nie tylko poznali reguły korzystania z aplikacji, ale także uczyli się budować wokół niej wiedzę, nadawać jej znaczenia, wartościować, ukierunkowywać swoją aktywność na zdobywanie kompetencji twardych i miękkich, które są cechami nowoczesnego wykształcenia ogólnego. Oznacza to przesunięcie akcentów z wiedzy gotowej na wiedzę zdobywaną w sposób kreatywny, samodzielny lub grupowy, postawienie na zindywidualizowane podejście do potrzeb poznawczych. Aplikacja Szlakami Polski Niepodległej może być wykorzystywana w edukacji lekcyjnej, pozalekcyjnej i pozaszkolnej. Jest bowiem przystosowana do różnych strategii uczenia się i korzystania z ich możliwości. Zawarty w niej potencjał poznawczy, kształcący i wychowawczy nawiązuje dużym stopniu do koncepcji edukacji otwartej oraz poznania wielozmysłowego. Dzięki temu daje użytkownikom możliwość projektowania i doświadczania własnych sytuacji edukacyjnych, czyli odgrywania ról aktywnych uczestników procesu kształcenia. Dzisiejsze pokolenie 13–16-latków jest w stanie w nich występować. Aplikacja jest wspomagającym narzędziem (środkiem) pracy ucznia i nauczyciela (w takiej właśnie kolejności), może być bardzo pomocna w realizacji bloków tematycznych XXIV–XXX, wchodzących w skład aktualnej podstawy programowej dla przedmiotu historia.



Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania