książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Szlaki wodne województwa łódzkiego

Szlaki wodne województwa łódzkiego

przewodnik kajakowsu Tomczyk R. Lider Serwis
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-63618-28-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 1474
Wymiary: 115 x 220

Dostępność: Na półce

41.00 zł


Kajakarstwo z roku na rok staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu i sposobem na doświadczanie tzw. turystyki aktywnej. Od wielu lat wzrasta ilość kajakarzy na rzekach, a spływy kajakowe stały się już niemal obowiązkowym punktem rodzinnych wypadów weekendowych. To dobrze, choć coraz częściej latem, szczególnie na dużych i popularnych trasach, możemy spotkać na wodzie ogromne ilości kajaków. Infrastruktura turystyczna nad rzekami dynamicznie się rozwija, powstają nowe przystanie i wypożyczalnie.
Opracowanie to zawiera kajakowe kompendium wiedzy na temat rzek województwa łódzkiego. Przyroda, nie znając pojęcia granic administracyjnych, nieco utrudnia klasyfikację wojewódzką. Wiele rzek przez łódzkie tylko przepływa lub tu się zaczyna. W przewodniku opisano 15 rzek województwa łódzkiego, ponad 1000 kilometrów wodnych szlaków kajakowych, z których tylko niewielka część znajduje się poza granicami województwa łódzkiego. Spływać można jeszcze co najmniej kilkoma mniejszymi rzekami, głównie na niewielkich odcinkach przyujściowych. Dla przykładu warto eksplorować takie rzeki jak dopływającą do Widawki Krasówkę czy będącą dopływem Rawki Białkę.
Trzymacie w ręku drugie wydanie przewodnika, którego pierwsza wersja pojawiła się w 2013 roku. I wydanie zostało sprawdzone, uaktualnione, poprawione i uzupełnione. II wydanie dodatkowo zawiera opis rzeki Oleśnicy. Niech nowe wydanie przewodnika przynosi Wam radość poznawania świata z perspektywy kajaka.
Do zobaczenia na kajakowych szlakach
Rafał Tomczyk
W przewodniku zostały ujęte następujące szlaki wodne:
Bzura,
Czarna Maleniecka,
Drzewiczka,
Grabia,
Luciąża,
Łupia-Skierniewka,
Mroga,
Ner,
Oleśnica,
Pilica,
Prosna,
Rawka,
Warta,
Widawka,
Wolbórka.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania