książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tajemnicza Polska

Tajemnicza Polska

Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia. Kuza J. Znak
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-240-6284-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 334
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

49.90 zł


Zdemaskowane mity i fascynująca prawda
Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.
Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?
Jakub Kuza, autor popularnego fanpage'a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, a wszystko po to, by każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów albo śledczy na tropie zaginionych dzieł sztuki! Wielka przygoda z dala od głównych turystycznych szlaków!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania